• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наша гордість

Наша гордість

Куделя О.І., учитель предмету "Захист Вітчизни" - лауреат відбіркового етапу ІІ обласного туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2016"

9-11 лютого з метою виявлення, підтримки творчо працюючих учителів, популяризації педагогічних здобутків та інноваційної діяльності освітян Куделя О.І., учитель предмету "Захист Вітчизни", майор (запасу), учасник бойових дій в зоні АТО лауреат відбіркового етапу ІІ обласного туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2016".

/Files/images/novini/фото 036.jpg

Зазвичай у конкурсу «Вчитель року» не номінанти і переможці, а номінантки і переможниці. Бо вчителювання в Україні має переважно жіноче обличчя. Але не цього разу. Вперше у конкурс включили номінацію «Захист Вітчизни». Тому поряд із слабкою статтю отримувати заслужені нагороди вийшли і представники сильної. У буквальному сенсі. Бо перш ніж пройти конкурс «Вчитель року», вони пройшли мобілізацію і АТО.Сьогодні вони конкуренти — захищають честь учительського мундиру. А завтра, якщо буде треба, пліч-о-пліч захищатимуть честь військового мундиру і свою Вітчизну. Це вчителі Захисту Вітчизни вже довели під час мобілізації. Володимир Стратій, вчитель Захисту Вітчизни Нехаївської школи (Коропський район): «Ну якщо ми зробили це з першого дня мобілізації, не задумуючись… Всі були мобілізовані». Олександр Куделя, вчитель Захисту Вітчизни Комарівської школи (Борзнянський район): «Я був мобілізований і проходив навчання у Львівській академії ім. Сагайдачного, після був направлений у Луганську і Донецьку області в якості командира роти 53-ї окремої механізованої бригади».

Обладнувати вогневі позиції він навчає учнів на уроках Захисту Вітчизни на власному досвіді, який отримав в зоні АТО. Теми конкурсних уроків вчителям визначило жеребкування. Євген Казанін, голова журі обласного етапу конкурсу «Вчитель року» у номінації «Захист Вітчизни»: «Вони мали вечір і ніч на підготовку».

На відбірковому – районному і міському етапі – учителі пройшли тестування з фахової майстерності, проводили майстер-класи і навіть презентували власні блоги та сайти. На обласний етап пройшли п’ять номінантів. Окрім проведення конкурсного уроку, вони захищали власні навчальні проекти і змагались у знанні інформаційно-комунікаційних технологій. Всі показали найвищий рівень фаховості, каже голова журі, – навіть попри те, що в номінації «Захист Вітчизни» «Вчитель року» проводиться вперше. Хоча самі конкурсанти наполягають – вони не конкурсанти і тим більше не конкуренти. Володимир Стратій: «Вибачте, зауважу – у нас серед викладачів нема конкуренції. Ми ділилися своїми напрацюваннями, розробками і порадами під час підготовки, тому я б не сказав, що тут конкуренти – це однодумці, які вкладають душу у викладання предмета, більшість з яких теж пройшла Схід і мобілізацію – і об’єднані ми спільною метою».

Коли вони демобілізувались і повернулись у шкільні кабінети, зраділи тому, наскільки за час їх відсутності змінилось ставлення учнів і всього суспільства до Захисту Вітчизни – як до шкільного предмета і як до громадянського обов’язку. До Миколи Децика на уроки разом з хлопцями навіть захотіли ходити і сім дівчат. Микола Децик, вчитель Захисту Вітчизни Новгород-Сіверської гімназії №1: «Є діти, які вже зараз хочуть пов’язати своє майбутнє зі службою в армії чи військовою професією». Олександр Куделя: «Раніше більше казали – не хочу служити в армії, а зараз – навпаки». Володимир Стратій: «За останні роки відношення до самого предмету «Захист Вітчизни» помінялось на рівні держави, суспільства і учнів. Тільки матеріальна база, на жаль, не поповнюється за рахунок держави. Поповнюється за рахунок вчителів, шкіл, спонсорів». Микола Конопацький, начальник обласного управління освіти і науки: «Потребує коштів навчально-матеріальна база. Ми подали свої пропозиції до Міністерства оборони і Міністерства освіти. Але ми і самі можемо робити це потихеньку – ми не будемо чекати, поки будуть виділені абсолютні суми».

Бійців, які воювали в зоні АТО, запрошуватимуть до шкіл – не просто на зустрічі з учнями, а викладати Захист Вітчизни, адже вчителів цього предмету не вистачає.


«Сівер-центр»

Кiлькiсть переглядiв: 786

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.