В Комарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

здійснюється дослідно-експерементальна робота:

Всеукраїнський рівень Регіональний рівень
1. Тема «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес навчальних закладів», 2012-2019 роки (Науковий керівник: ректор ДВНЗ «Університет банківської справи» Смовженко Т. С., професор, доктор економічних наук) (згідно наказу МОН України від 24.03.2016 № 324) 1. Тема «Теоретико-методичні засади комп’ютерного моделювання динамічних об’єктів у процесі вивчення математики в загальноосвітній школі», 2014-2016 роки (Науковий керівник: Грамбовська Л.В., к.п.н., доцент кафедри природничо-математичних дисциплін Чернігівського ОІППО імені К.Д. Ушинського) (Упроваджують - Кантур Г М., Фесенко В.М. - учителі математики)
2. Тема «Упровадження хмарних сервісів в навчально-виховний процес», 2016-2017р.р. (Науковий керівник: доктор педагогічних наукЛитвинова С. Г., старший науковий співробітник, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України) (згідно наказу МОН України від 23.09.2016 № 36/24) Упроваджував – учитель інформатики - Куранда О.М. 2.Тема «Організація модульно- мережевої форми методичної роботи» (Науковий керівник: проректор з науково-методичної роботи Лисенко І.В., кандидат педагогічних наук, доцент) Комарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів - базовий заклад в районі з упровадження модульно- мережевої форми методичної роботи
3. Упровадження Проекту в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що здійснюється у 2017-2018 н.р. Pact в Україні та фінансується USAID. (Координатор – Ситник Е.В., вчитель – методист загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №250 Деснянського району м. Києва) (Організатори: Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» за сприяння Міністерства освіти і науки України) Упроваджує – Малий В.М., учитель історії та правознавства 3. Спільний проект «Вчимося жити разом» (наказ управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації від 08.06.2017 року № 231)

В закладі освіти реалізується дослідно-експериментальний майданчик регіонального рівня з проблеми «Теоретико-методичні засади комп’ютерного моделювання динамічних об’єктів у процесі вивчення математики в загальноосвітній школі». Учителі математики Комарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кантур Г.М., Фесенко В.М., Куранда О.М. організують різнопланову навчально-пізнавальну діяльність учнів, створюють стимулююче, розвивальне освітнє середовище за рахунок моделювання та дослідження у динаміці властивостей і залежностей математичних об’єктів, використовують у практиці ППЗ типу «Динамічна математика», а саме пакети: GRAN, DG. Педагоги систематично виконують геометричні побудови у програмах комп’ютерного моделювання, що дозволяє: відтворювати моделі математичних об’єктів у динаміці, досліджувати і моделювати їхні властивості і залежності, спонукаючи учнів до власних «відкриттів» нових для них знань, до змістових узагальнень; моделювати і розгортати математичний експеримент на очах учнів, залучати їх до власної дослідницької (творчої) діяльності.
Крім того, дані ППЗ мають прозорий, зрозумілий інтерфейс, є виключно простими в освоєнні, тому використання їх у навчальному процесі є корисним, як для вчителів математики, так і для учнів загальноосвітньої школи. Виконані у середовищі ППЗ GRAN1, GRAN2D рисунки мають якісне зображення, легко редагуються і експортуються в інші програми, наприклад Microsoft Word або інші редактори, що підвищує цінність такого програмного забезпечення.
Учителі математики Комарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кантур Г.М., Фесенко В.М., Куранда О.М. діляться досвідом роботи з учителями математики округу. Систематично виступають з доповідями на засіданні методичного об’єднання учителів математики і фізики Комарівського ШОО. Спілкуються дистанційно, підтримують зв'язок з керівником дослідно-експерементального майданчика, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри природничо-математичних дисциплін ЧОІППО імені К. Д. Ушинського Грамбовською Л. В.

Презентації до уроків з використанням матеріалів експеременту

Кiлькiсть переглядiв: 295

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.