/Files/images/anmatsya/ua.png

Україна

ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

вул. Шевченка, 34, м.Чернігів, 14013, тел. (046-22) 3-33-37, факс (046-2) 67-57-54, obluo@cg.ukrtel.net, код ЄДРПОУ 02147351

15.06.2012

02-10/2352

Начальникам відділів освіти райдержадміністрацій,
управлінь освіти міських рад

Про запровадження єдиної системи
централізованого електронного обліку
підручників

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 06.04.2012 №1/9-259 та згідно з поданням Генеральної прокуратури України від 11.05.2011 №07/3-84 вих-11 про усунення порушень законодавства, спрямованого на забезпечення прав дітей на освіту, управління освіти і науки облдержадміністрації, відділи освіти райдержадміністрацій, управління освіти міських рад зобов’язані з 2012-2013 навчального року запровадити єдину систему централізованого електронного обліку підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, яка розроблена Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського.

Обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського вивчено досвід впровадження зазначеної системи у Полтавській області.

Головна мета комп'ютерної програми електронного обліку навчальної літератури «Шкільний підручник» - швидка та якісна обробка інформації щодо забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів підручниками та посібниками навчання. А саме:

1. Програма формує узагальнені аналітико-статистичні показники забезпечення навчальною літературою. Спрощення роботи в підрахунках потреби, наявності за роками видань та використання підручників поєднується з точністю визначення числових показників забезпечення у розрізі кожного предмету, класу, школи.

2. Дана програма може бути легко адаптована для використання у бібліотеках навчальних закладів різних типів.

3. Програма ефективно сприяє здійсненню в короткий проміжок часу перерозподілу навчальної літератури між навчальними закладами районів та між відділами освіти відповідно до реальних потреб. Значно підвищується швидкість обробки інформації на рівні районів та області, що дозволяє керівним органам освіти оперативно володіти інформацією щодо забезпечення навчальною літературою кожного навчального закладу.

Управлінням освіти і науки облдержадміністрації видано наказ від 08.06.2012 №260 «Про перехід на єдину систему централізованого електронного обліку підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів області». Відповідно до наказу координатором впровадження даної системи є обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського (відповідальна – Кравець Тетяна Борисівна, методист з бібліотечних фондів, тел. 678-450) та визначено основні завдання роботи в даному напрямку.

За умови реєстрації кожного району, міста буде створено єдину систему на рівні області. Тому необхідно детально ознайомитися з комп’ютерною програмою електронного обліку навчальної літератури «Шкільний підручник», звернувши увагу на вимоги фінансові, технічних засобів тощо.

13-14 червня поточного року на базі обласного інституту відбувся семінар методистів з бібліотечних фондів за участю Наталії Василівни Атахаджаєвої, спеціаліста, яка здійснює методичний супровід Програми. Методистів ознайомлено з механізмом впровадження комп’ютерної програми «Шкільний підручник».

Просимо взяти під особистий контроль питання щодо запровадження єдиної системи централізованого електронного обліку підручників та про проведену роботу інформувати обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського (методиста з бібліотечних фондів Кравець Т.Б.) до 20 серпня 2012 року.Начальник управління А.А.Заліський

Кiлькiсть переглядiв: 125

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.